• TurkishEnglishGermany

Hünerli İş

Antalya ve Civarında Çatı ve Sac İşleri

MENÜ

Trapez Çatı Kaplama

Trapez Çatı Kaplama

Trapez Çatı Nedir ?:
Trapez çatı özellikle Amerika başta olmak üzere Avrupa ülkelerinde kullanılmakta olan çatı çeşididir. Ülkemize daha yeni yeni girmeye başlamıştır. Tam 9 katlı özel malzemelerin bir araya getirilmesi ile oluşturulmuş ve bunlarla kaplama şeklinde yapılan çatıya verilen isimdir. Bu kaplamanın içerisinde çelik, metal, polyester, astar ve boya gibi malzemeler vardır. Hafiftir ve modern görünüme sahiptir.

 

Trapez Sac Çatı:
Avrupa ve Amerika ülkelerinde en çok tercih edilen çatı kaplama örtüsü olan metal, çelik üzerine galvaniz, astar, polyester ve boya kaplı olmakla birlikte 9 kattan oluşmaktadır.

Tüm iklim koşullarına rahatlıkla dayanabilmektedir. Çatlama yapmaz, kırılmaz ve bakım gerektirmez. 4,5 kg/m2 ağırlığı ile çatınıza ve binanıza minimum değerlerde yük bindirir. Metal Trapez altına herhangi bir yalıtım örtüsü gerektirmez ve malzemeden tasarruf sağlar. Estetik görünümü ve renk seçenekleri ile yapılarınıza özel bir görünüm verir. Montajı kısa ve zamandan tasarruf sağlar. Villalar, apartmanlar, sosyal tesisler, fabrikalarda rahatlıkla uygulanabilir.

 

Trapez Çatı Faydaları : Trapez çatı kaplaması malzemeleri 4-5 kilogram arasında değişmektedir. Bu sebeple binanıza kaplandıktan sonra binaya minimum miktarda yük bindirir. Kesinlikle malzemelerde bozulma, kırılma veya çatlama ortaya çıkmaz.

Estetik görünümünün yanı sıra modern izler taşımaktadır. 9 Katlı oluşundan dolayı değişkenlik gösteren hava koşullarında tam koruma sağlar. En önemli özelliği bakıma ihtiyacı olmamasıdır. Bakım gerektirmez ve bozulmaz böylece ekstra masraflardan tasarruf etmenize yarar. Aynı zamanda trapez çatının altına herhangi bir ek malzemeye , izolasyon ürününe veya koruyucuya gerek yoktur. Kullanıcı dostu olmasının sebebi bu tür gereksiz masrafların hepsinden cebinizi kurtarmasıdır.

Trapez Çatı Uygulaması : Trapez çatı uygulaması bir diğer adı ile sac çatı kaplaması modelinde şirket tarafından ölçülen değerler sonucunda sac profiller özel olarak kesilmektedir. Saclar kullanıcının isteğine göre gram olarak ayarlanabilir. 0,3 mm gram en çok kullanılan trapez sac profilidir. Geneli hafif olduğu için çatıya ekstra yük binmesini engeller. Trapez saclar isteğinize göre üretildikten sonra çatınız ahşap ise ahşap üzerine monte edilir. Eğer çatı kafesiniz demir iskeletten ise ekstra bir işlem yapılmaz ve bu iskelet üzerine monte edilir.

Trapez çatı tek model değildir. Farklı kesimler de ve farklı renkler de bulunmaktadır. Çatı kaplamasında montajlı vidalar kullanılarak çatının sabitlenmesi sağlanır. Çatının yapılacağı yere mesafe tutucu aşıklar eklenerek çatının son halini alması sağlanır. Genelde izole malzemeleri kullanılmaz sacların kendi özellikleri yeterlidir fakat istenirse mesafe tutucunun alt ve üst ortamına XPS, EPS veya taşyünü kullanılabilir. Sınırsız renk seçeneği mevcuttur. Kısa sürede teslimatı sağlandığı için uygulamasının kolay olduğunu söyleyebiliriz. Bir sac kaplama olarak da isimlendirmek uygundur trapez çatıyı.

 

 

Mağazamızda, Kredi Kartı ile tahsilat yapılabilmektedir.