• TurkishEnglishGermany

Hünerli İş

Antalya ve Civarında Çatı ve Sac İşleri

MENÜ

Sandviç Panel Çatı Kaplama

Sandviç Panel Çatı Kaplama

Sandviç paneller, iki metal arası poliüretan veya taşyünü iç dolgu malzemesinden oluşan kompozit malzemelerdir.
Yapıların çatı, cephe, iç bölme veya soğuk hava depolarında kaplama malzemesi olarak kullanılan sandviç paneller; hızlı montaj imkanı, yüksek yalıtım özelliklerine ek olarak yüksek taşıma kapasitesi ile de mimari tercihlerde ön plana çıkmaktadır.

Sandviç panel taşıma kapasitesi, panelin iç dolgu malzemesinin yoğunluğu, panel kalınlığı, metal yüzeylerin formu ve metal kalınlıklarına bağlıdır. Metallerin ve iç dolgu malzemesinin kalınlığı, kullanılacağı alan ve üzerine gelecek yük miktarına uygun olarak belirlenmektedir. İç dolgu malzeme kalınlığının tespitinde kullanacağı bölgenin iklim koşulları da dikkate alınmaktadır. Sandviç paneller, sıva ve boyaya gerek kalmaksızın, su ve ısı yalıtımı sağlayarak, yapılarda estetik dış kabuk oluşturmaktadır. Sandviç panellerin metal katmanlarında alüminyum veya boyalı galvaniz sac kullanılmaktadır. Renk seçenekleri RAL Kataloğundan, müşteri isteğine göre belirlenebilmektedir.

SANDVİÇ PANELLERİN ÜSTÜN ÖZELLİKLERİ
Çatı ve Cephe panellerinin alüminyum veya galvaniz yüzeyleri 5-7 mikron epoxy astar üzeri 23-25 mikron coil coating sistem polyester boyalıdır. Kullanılan A-3005 alışımlı alüminyum mukavemeti, tuzlu suya ve dış ortam koşullarına dayanımı en yüksek seviyede olup, 180 derece bümümde dahi çatlama göstermez. Kullanılan galvanizin, 275 gr/m² çinko kaplaması ile paslanma ve oksitlenmeye karşı dayanımı en yüksek seviyededir. Poliüretanın yoğunluğu 40kg/m³ yanmazlık sınıfı B2 (DIN 4102-B) ısı iletkenlik katsayısı λ=0,022W/mK (DIN 4108- 4)’dir. Panel birleşim yerlerindeki B2 sınıfı yanmazlığa sahip izalasyon bandı, poliüretan ile birlikte girdiği reaksiyon sonucu panele yapışarak, soğuk havada oluşabilecek kondansasyonu ve dış ortama hava sızmasını engeller.

YORUM YAP

YORUMLAR

Avatar
Ihsan uzun 03 Kasım 2018

120 metre karelik bir cati icin sandvic panel ve 25 metre omuz ortusune ihtiyacim var. sizden ismarlar isem dukkaninizdaki toplam ucreti veya korgo ile sakarya teslimi kac tl olur. Cevap yazar beni bilgilendirirseniz memnun olurum.
saygilar,selamlar

Cevapla
  Avatar
  admin 04 Kasım 2018

  E-posta olarak cevap gönderildi.

  Cevapla
Avatar
Ahmet Taslak 24 Mayıs 2020

150 metre kare santviç panel kaç para kahramanmaraş tan yazıyorum burada görüşebileçeğim temsilciniz varmı bilgilenmek istiyorum

Cevapla
  Avatar
  admin 23 Haziran 2020

  E-posta ile cevap verildi.

  Cevapla
Avatar
Davut Dirlik 24 Mayıs 2020

85 m2 ‘lik bir çatı kaça mal olur

Cevapla
  Avatar
  admin 23 Haziran 2020

  E-posta olarak cevap verildi.

  Cevapla
Mağazamızda, Kredi Kartı ile tahsilat yapılabilmektedir.