• TurkishEnglishGermany

Hünerli İş

Antalya ve Civarında Çatı ve Sac İşleri

MENÜ

Çıtalı Çatı Kaplama

Çıtalı Çatı Kaplama

Bakırın çatı uygulaması 
Bakır çatı sistem uygulaması yapılırken, isteğe göre olarak yerli ve ithal bakır rulo veya levhalar kullanılmaktadır. Yerli bakır levhalar 1m x 2m ebadında olup, bu levhalar gerekli ölçülerde kesildikten sonra cakalarda bükülerek şekillendirilmektedir. Bakır çatı kaplama yapılırken, kenetleme veya çıtalama sistemi yapılabilir. Kenetli bakır çatı kaplama sisteminde; bakır levhalar klipslerle çatı döşemesinin üzerine sabitlenmekte ve diğer hazırlanmış olan levhaya montaj yapılmaktadır. Çıtalı bakır çatı kaplama sisteminde hazırlanmış olan levhalar 3×3, 4×4, 5×5 ebatlarındaki çıtalara sabitlenerek montajı yapılır. Son aşama olarak, çıtaların üzeri hazırlanmış olan keplerin montajı ile bitirilir. Bakır çatı kaplama uygulaması yapılırken, talebe bağlı olarak yerli ve ithal bakır levhalar kullanılmaktadır. Yerli bakır levhalar 1m x 2m ebadında olup, bu levhalar gerekli ölçülerde kesildikten sonra cakalarda bükülerek şekillendirilmektedir. Bakır çatı kaplaması yapılırken, kenetli veya çıtalı kaplama sistemi uygulanmaktadır; Kenetli bakır çatı kaplama sisteminde; bakır levhalar klipslerle çatı döşemesinin üzerine sabitlenmekte ve hazırlanmış olan levhaların montajı yapılmaktadır. Çıtalı bakır çatı kaplama sisteminde hazırlanmış olan levhalar 3×3, 4×4, 5×5 ebatlarındaki çıtalara sabitlenerek montajı yapılır. Son aşama olarak, çıtaların üzeri hazırlanmış olan keplerin (sürgülerin) montajı ile bitirilir. Bakır çatı kaplamalarında 0.40mm – 0.50mm, 0.60mm kalınlığındaki bakır levhalar kullanılır.

Bakırın Ömrü Doğru uygulama yapılan bir bakır çatı kaplama sisteminin 80-100 sene ömrü olmaktadır. Bakır çatı kaplamasında en çok tercih edilen bakır kalınlıkları; 0.40mm, 0.50mm, 0.60mm kalınlığındaki bakır levhalar kullanılır.

 BAKIR YAĞMUR DERESİ VE   BAKIR İNİŞ YAĞMUR BORUSU İNDİRME SİSTEMLERİ.

Bakır yağmur deresi ile bakır yağmur boruları müşteri ve projeye bağlı olarak çeşitli ebatlarda daire kesitli, kare kesitli, dik dörtgen kesitli olarak ve taşıyıcı olarak bakır dere kepçesi 30x5mm den,

bakır boru kelepçesi 25x3mm bakır lamalardan hazırlanıp yerinde tarafımızdan monte edilir. Ayrıca isteğe bağlı ithal yağmur iniş borusunda tarafımızdan montesi yapılmaktadır.

Bakır çatı kaplamaları,gizlidere,bakır asmadere ek yeri birleşimleri,kenetli,lehim alaşımlı ve  gümüş alaşımlı kaynak telleri ile yapılmaktadır.

ÇATI BAKIR KAPLAMASINDA DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR

1-Yapılacak çatı kaplamasında muhakkak nem tutucu konması gerekir,

2-Bakır kaplamanın hiçbir surette hiçbir metale teması olmaması gerekir,

3-Bakır çatılarda yağmur yağışlarında oluşacak şimşekler için pratoner yapılması  zaruridir.

25 Ağustos 2018 1155 Okunma , ,
Mağazamızda, Kredi Kartı ile tahsilat yapılabilmektedir.